Resurse umane

Rezultate selecție

Laura Budău
Cluj Napoca
Formator ENRU - Transilvania și Banat
Alexandru Ioan But
Cluj Napoca
Formator ENRU - Transilvania și Banat
Irina Georgescu
Deva
Formator ENRU - Transilvania și Banat
Anca Moldovan
"Nord" Cluj Napoca
Formator ENRU - Transilvania și Banat
Carmen Pauleti
”Axente Sever” Alba Iulia
Formator ENRU - Transilvania și Banat
Raluca Popa
Oradea
Formator ENRU, Coordonator Echipa Regională Transilvania și Banat
Lorena Strugariu
"Adormirea Maicii Domnului" București
Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Allice Dinu
"Steaua Polară" București
Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Adrian Popescu
"Cabana Scout" București
Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Andreea Chirilă
Cluj Napoca
Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Alexandru Grigore
Centrul Universitar București
Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Lăcrămioara Ocunschi
"Dimăncescu" București
Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Dana Borontiș
"Aetos" Drobeta Turnu-Severin
Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Vlad Hodor
Hunedoara
Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Gina Crihana
Centrul Universitar București
Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Emanuel Hadîmbu
”Hei” Gîrleni
Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Maria Agnesa Pușcașu
”Adormirea Maicii Domnului” București
Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Sabina Mîrț
Centrul Universitar București
Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Cristina Alina Farcaș
”Adormirea Maicii Domnului” București
Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Mihaela Ciobanu
Centrul Universitar București
Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Andrei Dobre
Centrul Universitar București
Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Ioana Ianuș
”Dimăncescu” București
Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Angela Dimișca
”Adormirea Maicii Domnului” Pildești
Formator ENRU, Coordonator Echipa Regională Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Tudor Mătrescu
"Sfântul Anton" Iași
Formator ENRU - Moldova
Elena Dorneanu
"George Călinescu" Iași
Formator ENRU - Moldova
Petronela Petrea
"Sfântul Dumitru" Valea Lupului
Formator ENRU - Moldova
Andrei Ionescu
Craiova
Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Nadia Codreanu
"Cabana Scout" București
Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Andreea Farcaş
"Dimăncescu" București
Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Mioara Sorina Hușanu
"Insula Cercetașilor" Bacău
Formator ENRU, Coordonator Echipa Regională Moldova
Maria Chelariu
"Adormirea Maicii Domnului" Pildești
Formator ENRU - Moldova
Iulian Breazu
"Alb" București
Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Mihai Tudosie
Craiova
Consultant ENRU (Prim Ajutor)
Andreea Munteanu
"Lotus" Tulcea
Consultant ENRU (Prim Ajutor)
  Florentin Lehaci
"Șoimii Bucovinei" Fundu Moldovei
Consultant ENRU (spiritualitate)
Alois Hîrja
"Sf. Dumitru" Valea Lupului
Consultant ENRU (spiritualitate)
Cristina Salca
"Scout Sf. Tereza" București
Consultant ENRU
Andrei Avram
”Axente Sever” Alba Iulia
Consultant ENRU
Daniel Onofrei
Dej
Consultant ENRU
Daniel Pușcașu
"Adormirea Maicii Domnului" București
Consultant ENRU
Florina Pauleti
”Axente Sever” Alba Iulia
Membru în Grupul de Lucru Woodbadge, Formator ENRU - Transilvania și Banat
Alexandra Roșioară
Cluj Napoca
Membru în Grupul de Lucru Woodbadge, Formator ENRU
Elena Lupoaea-Petrea
"Orizont" Brașov
Membru în Grupul de Lucru Woodbadge, Formator ENRU - Transilvania și Banat
Cătălin Cătană
Târgu Mureș
Membru în Grupul de Lucru Woodbadge, Formator ENRU - Transilvania și Banat
Cristian Moldovan
"Nord" Cluj Napoca
Membru in Grupul de Lucru Woodbadge, Formator ENRU - Transilvania și Banat
Adrian Șuhanea
Oradea
Membru Echipă MOVIS, Formator ENRU - Transilvania și Banat, Membru Grup de lucru Woodbadge
Bianca Victoria Neşiu-Bedreag
"Orion" Miercurea Ciuc
Membru Echipă MOVIS, Formator ENRU - Muntenia, Oltenia și Dobrogea (MOD)
Irina Oana Bugeanu
"Baden Powell" Bucuresti
Membru Echipă MOVIS
Irina Groza
"Orion" Miercurea Ciuc
Membru Echipă MOVIS
Horațiu Pop
Cluj Napoca
Membru Echipă MOVIS
Irina Eva Lițcanu
"Cercetașii Marini" Constanța
Membru Echipă MOVIS

Echipa Naţională Resurse Umane (ENRU) va fi formată din două echipe distincte, respectiv:

  • Echipa Națională de Formare, din care fac parte toți formatorii activi ai ONCR, care asigură stagiile obligatorii și facultative de formare, și consultanții ENRU, care asigură stagii specializate pe diverse domenii.
  • Echipa Națională de Management al Resurselor Adulte în Cercetășie (MOVIS), care va dezvolta strategia ONCR de recrutare, selecție, contractare, inițiere, suport, evaluare, realocare, retragere și reînnoire a posturilor adulților în cercetășie (proces denumit la nivel internațional MOVIS - Management Of Volunteers In Scouting - explicat pe larg in documentul WOSM - World Adult Resources Policy)

Criterii de selecţie specifice pentru Formator ENRU

  • Ai experiență de minim 3 ani ca lider / ajutor de lider la unitate
  • Ai participat la cel puțin un stagiu de pedagogie sau introducere în pedagogie și un stagiu de animație în cadrul ONCR în ultimii 5 ani
  • Îți dorești și ești motivat să fii activ ca trainer în cadrul ONCR în perioada 2016-2018

Participarea anterioară la un curs/ training de Formare de Formatori, sau experiența în livrarea de stagii de formare constituie un avantaj

Criterii de selecţie specifice pentru Membru în echipa MOVIS

  • Ai experiență de minim 2 ani ca lider/ ajutor de lider la unitate
  • Ești pasionat de domeniul Resurselor Umane și crezi cu tărie că e cazul să lucrăm activ și organizat, împreună, pentru a recruta, păstra, gestiona mai eficient liderii în ONCR și vrei să ajuți centrele locale din întreaga țară în găsirea de soluții sustenabile pentru deficitul de voluntari sau lipsa de activitate sau de motivație a acestora
  • Îți dorești și ești motivat să fii activ ca Membru în echipa MOVIS, în cadrul ONCR, în perioada 2016-2018

Experiența de Responsabil de Resurse Umane în Consiliul Centrului Local constituie un avantaj

Poziţii deschise

Formator ENRU - 15 locuri Membru în echipa MOVIS - 5 locuri